صفحه در حال بار گذاری است ...

در حال بار گذاری
نجات آب، تداوم زندگی
عناوبن کل اخبار
دوشنبه 07 اردیبهشت 1394
تعداد بازدید: 19063
تعداد نظرات: 0

به عنوان یک زن ثابت کردم که می توانم پا به پای مردان به جامعه خودم خدمت کنم

به عنوان یک زن ثابت کردم که می توانم پا به پای مردان به جامعه خودم خدمت کنم
آرام ، صبور و متواضع .  این خصوصیاتی است که در مدت آشنایی با این همکار از وی سراغ دارم . چند سالی است که در یک شرکت مشغول کار هستیم و هفته زن بهانه ای شد تا با وی مصاحبه ای ترتیب دهم .

خودتان را معرفی کنید ؟

رحیمه علیزاده متولد اول اردیبهشت سال 1359 کارشناسی ارشد مهندسی بهداشت محیط هستم .فرزند اول خانواده و هم اکنون به عنوان کارشناس بهره برداري ازتصفيه خانه ها در شرکت آب و فاضلاب شهری آذربایجان غربی مشغول خدمت می باشم .

نحوه ورودتون به شرکت آب و فاضلاب چگونه بود ؟

من از سال 83 تا سال 85 به صورت نیروی انسانی طرحی وارد شرکت شدم و به علت پشتکاری که داشتم از من دعوت شد که در شرکت مشغول شوم . در ابتدابه عنوان نیروی شرکتی مشغول کار شدم در همان سال در آزمون استخدامی شرکت کردم و به عنوان نفر دوم پذیرفته شدم . بعد از گذراندن مراحل استخدامی از اردیبهشت سال 88 به صورت پیمانی به استخدام این شرکت درآمدم.

از سوابق تحصیلی خودتان برایمان بگویید.

کارشناس بهداشت محیط ، دانشگاه علوم پزشکی ارومیه از سال 1382تا1380و کارشناسی ارشد  مهندسی بهداشت محیط، دانشگاه تربیت مدرس، تهران  از سال  1388تا1386 . رتبه دوم دوره تحصیلی در مقطع کارشناسی ارشد با معدل 17.2و عنوان پایان نامه ام  حذف فنل از فاضلاب شور بوسیله فرایند ازن زنی کاتالیزوری بود .

خانم علیزاده آیا تا به حال مقاله ای از شما در جایی چاپ شده است ؟

بله 3 مقاله من در نشریات بین المللی (ISI)  به چاپ رسیده که به کمک و راهنمایی اساتید محترم دکتر موسوی  و جناب دکتر خرسندی صورت گرفته که شامل بررسی فرآیندهای ازن زنی کاتالیزوری برای حذف فنل از فاضلاب شور ، بررسی فرآیندهای ازن زنی کاتالیزوری در حضورنانو ذرات اکسید منگنز و تجزیه بیولوژیکی به منظور حذف فنل از فاضلاب شور و بررسی اکسیژن خواهی جلبکی و نیتروژنی در پساب برکه های زلال ساز لاگونهای هوادهی می باشد که دو مقاله ابتدایی کار پایان نامه خودم بوده و کار سوم در ارتباط با ارزیابی تاثیرجلبک در  کیفیت  پساب تصفیه خانه های فاضلاب با لاگون هوادهی بوده که در سطح بین المللی حائز اهمیت می باشد  که در سالهای اخیر در محافل علمی فعال در عرصه علوم مرتبط به بحث گذارده شده است .

همچنین تعیین شرایط بهینه اکسیداسیون فنتون در حذف الکیل بنزن سولفانات خطی با روش تاگوچی و نیازسنجی به آن برای تصفیه تکمیلی پساب فرایند بیولاک از جمله مقاله های چاپ شده من در مجلات بودند .

آیا تا به حال در کنفرانس ها شرکت و مقاله ای ارائه کردید؟

بله من در کنفرانس های مختلفی شرکت کردم و مقالاتی ارائه دادم که شامل :بررسی میزان کاغذ قابل بازیافت از زباله‎های مدارس شهر ارومیه در هشتمین همایش ملی بهداشت محیط ، معرفيفرايند ICEAS به عنوان گزينه‌اي مناسب جهت ارتقاء لاگون‌های هوادهی در کنفرانس ملی آب و فاضلاب، معرفی روش 1681 EPA اندازه‎گیری کلیفرم‌های مدفوعی‎ در لجن فاضلاب (بیوسالیدها) به روش تخمیر چندلوله‌ای با استفاده از محیط‌کشت1-A درهمایش مدیران بهره‌بردای فاضلاب و معرفی تکنولوژی آلفا کات روشی نوین در بازیافت آب در همایش ملی بازیافت آب ، با توجه به عدم وجود روش استاندارد کشوری جهت اندازه گیری کلیفرم‌های مدفوعی‎ در لجن تصفیه خانه های فاضلاب روش 1681 EPAبعنوان روشی موثر و کارا در ارزیابی کیفیت میکروبی لجن می باشد .

آیا در زمینه تدریس یا ترجمه و تدوین کتاب فعالیت داشته اید؟

بله . همکاری در ترجمه کتاب« سیستم های غیر متمرکز در آب و فاضلاب » کتاب« تصفیه و دفع لجن» ، ویراستاری علمی کتاب « رهنمودهای کاربرد پسآب در کشاورزی بر مبنای کمی‌سازی خطرات میکروبی» را بر عهده داشتم. من به مدت سه سال پیاپی نیز به عنوان مدرس در برگزاری کارگاههای آموزشی دانشجویان بهداشت محیط دانشگاه علوم پزشکی ارومیه مشارکت کرده ام.

سوابق شرکت در دوره های آموزشی  تخصصی که حضور داشتید رو برامون بگید؟ با توجه به لزوم بکارگیری علوم نوین جهت ارتقاء عملکرد شغلی ، تلاش در جهت افزایش سطح دانش و آگاهی ، امری ضروری بوده و در دوره هایی که به همین منظور برگرار شده حضوری فعال داشتم که شامل دوره های آموزشی :دوره اصول نگهداری از تصفیه خانه های فاضلاب( لجن فعال ) ، دوره مدیریت فرایندهای تصفیه خانه فاضلاب، کارگاه آموزشی –تخصصی بهره برداری از تاسیسات فاضلاب یزد، دوره تصفیه لجن ، دوره ISO14001&OHSAS 18001 ، و چندین دوره تخصصی دیگر می باشد.

آیا فکر می کنید در شغلتان آدم موفقی هستید ؟ لوح های تشویقی که از شما تقدیر شده از طرف چه کسانی و در چه زمینه ای بوده ؟

بله با توجه به شرایط و امکاناتی که در اختیار داشتم فکر می کنم آدم موفقی هستم و تلاشم بر این است که بتوانم مدارج علمی بالاتری کسب نمایم و در این خصوص سعی و تلاش و مطالعه کافی انجام می دهم. عضویت در کارگروه ملی بهبود سامانه های فاضلاب کشور شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور ، عضویت در کمیته تخصصی بررسی طرحهای فاضلاب شرکت آب و فاضلاب شهری آذربایجان غربی ، عضویت در کمیته اجرائی استقرار سیستم های مدیریت ایمنی و زیست محیطی، دریافت 3  تقدیرنامه از جناب آقای دکتر تشیعی معاون بهره برداری شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور به عنوان عضو کارگروه ملی بهبود سامانه های فاضلاب کشور ، و دریافت جایزه کارشناس نمونه جوان شرکت آب و فاضلاب شهری آذربایجان غربی در سال 92 از موفقیت های بوده که توانستم کسب کنم .

سوابق اجرایی تخصصی شغلی خودتون رو برای ما توضیح بدید ؟

کارشناس آزمایشگاه میکروبی آب در شرکت آب و فاضلاب شهری آذربایجان غربی به مدت 2 سال ،کارشناس بهره برداری از تصفیه خانه ها ی فاضلاب آب در شرکت آب و فاضلاب شهری آذربایجان غربی به مدت 6 سال ، ارائه برنامه هوادهی به منظور کنترل کف و استفاده بهینه از انرژی در تصفیه خانه های فاضلاب با فرایند لاگون هوادهی در استان آذربایجان غربی، ارائه طرح کنترل کف در خروجی زلال ساز و حوضچه تماس کلر تصفیه خانه فاضلاب بوکان و نظارت بر اجرای آن ، کارشناس ناظر بر اجرای پروژه تحقیقاتی بررسی راندمان حذف آمونیاک در تصفیه­خانه فاضلاب ارومیه به روش Biolac ، کارشناس ناظر بر اجرای پروژه تحقیقاتی بررسی روشهای حذف موادمغذی (نیتروزن و فسفر) از پساب تصفیه­خانه­های فاضلاب با استفاده از گیاهان آبزی شناور ،کارشناس ناظر بر اجرای پروژه تحقیقاتی بررسی امکان پرورش آرتمیا با پساب تصفیه­خانه فاضلاب شهرمیاندوآب ،کارشناس ناظر بر اجرای پروژه تحقیقاتی بررسی میدانی کشت مناسب با استفاده از خروجی تصفیه خانه­های فاضلاب با تکنیک­های آزمایشگاهی پیشرفته ،کارشناس ناظر بر اجرای پروژه تحقیقاتی ارزيابي قابليت ارتقای زلال‌ساز تصفيه­خانه فاضلاب خوي به کمک فيلتر شني و تأثير آن در حذف آلاينده‌ها، کارشناس ناظر بر اجرای پروژه تحقیقاتی بررسی ارتقاء سیستم SBRبهSBBRدر تصفیه  فاضلاب  ، کارشناس ناظر بر اجرای پایان نامه دانشجویی بررسی راندمان فیلترهای با بستر سنگ اتش فشان در ارتقاء پساب خروجی تصفیه خانه فاضلاب خوی ،کارشناس ناظر بر اجرای پایان نامه دانشجویی ارزیابی مقایسه­ای عملکرد و نحوه مصرف انرژی در سیستم­های تصفیه فاضلاب شهری استان آذربایجان غربی از جمله سوابق اجرایی شغلی من می باشد .

فکر نمی کنید کار زن باعث کم رنگ شدن نقش زن در نهاد خانواده بشه  ؟

کار زنان باعث مشارکت نیمی از جمعیت جامعه در توسعه و پیشرفت  کشور، بکارگیری تحصیلات و تخصص  ،  احساس امنیت و رضایت خاطر ، استقلا ل مالی و درنتیجه ایفای نقش مثبت در زندگی خانوادگی  و اجتماعی آنان می گردد.

توجه به رعایت عفاب و حجاب در جامعه، منجر به آرامش روحی و روانی در جامعه و زندگی شخصی افراد همچنین  ایجاد شرایط مساعد پیشرفت کاری  می گردد .

اما آخرین پیام شما برای خوانندگان چیست ؟

در پایان از خانواده خودم ، اساتید ، مدیران شرکت آب و فاضلاب، همکاران و دوستان و کلیه افرادی که نقش برجسته و تعیین کننده ای در موفقیت اینجانب داشتند صمیمانه تشکر می نمایم .


تصاویر
  • به عنوان یک زن ثابت کردم که می توانم پا به پای مردان به جامعه خودم خدمت کنم
ارسال نظر جدید

نام

ایمیل

وب سایت

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

پیام ولایت

اطلاعیه
تمامی حقوق این وب سایت متعلق به شرکت آب و فاضلاب شهری آذربایجان غربی می باشد
طراحی و پشتیبانی: دفتر آمار و فن آوری اطلاعات
دی ان ان