صفحه در حال بار گذاری است ...

در حال بار گذاری
نجات آب، تداوم زندگی
عناوبن کل اخبار
شنبه 03 آذر 1397
تعداد بازدید: 201
تعداد نظرات: 0

تقدیر رئیس جمهور از وزارت نیرو

تقدیر رئیس جمهور از وزارت نیرو

رئیس جمهور محترم کشور در سفر خود به آذربایجان غربی از وزارت نیرو تقدیر بعمل آورد .

به گزارش خبرنگار پیام آبفا ، رئیس‌جمهوری در آیین افتتاح طرح‌های عمرانی آذربایجان غربی گفت: وزارت نیرو تابستان خیلی سختی را پشت سر گذاشت و باید از طرف مردم ایران از وزارت نیرو تشکر کنم. حسن روحانی در آیین افتتاح طرح های عمرانی استان که به صورت ویدئو کنفرانس در ادامه توضیحات وزیر نیرو درباره طرح نیروگاهی ماکو برگزار شد، اظهار داشت: امسال به خاطر کمبود منابع آب تابستان سختی داشتیم، به طبع آن نیرگاه‌های آبی نیز نمی‌توانستند فعال باشند و وزارت نیرو برای تامین آب و برق تلاش فوق‌العاده‌ای انجام داد. وی ادامه داد: در دولت شاهد بودم که چگونه ماه‌ها و روزها برای وزارت نیرو دیر می‌گذشت، تابستان برای ما سه ماه بود اما برای وزارت نیرو چند سال طول کشید و لازم می‌دانم از مجموعه وزارت نیرو تشکر کنم.روحانی با قدردانی از صبر و تحمل و همکاری مردم در طول تابستان ادامه داد: مردم اگر همکاری نداشته باشند هیچ جا موفق نخواهیم بود و در مصرف آب و برق و گذراندن تابستان سخت نیز نقش اصلی را مردم برعهده داشتند.

*هزینه کرد 6 میلیارد تومانی در زمینه آب و طرح های آبفا در آذربایجان غربی

رئیس‌جمهور تصریح کرد: خوشحالیم که طبق اعلام وزیر نیرو، در دولت یازدهم و دوازدهم 6 هزار میلیارد تومان در زمینه آب و طرح‌های آبفای استان آذربایجان غربی صرف شده که رقم بسیار چشم‌گیری است و ما همه باید شکرگزار این نعمت باشیم. این امر نشان می‌دهد که در شرایط سخت توانستیم کار بسیار مهمی انجام دهیم. روحانی با بیان اینکه همگام با وزارت نیرو و بانک‌ها، بخش خصوصی نقش مهمی در ایجاد زیرساخت‌های آب و نیروگاه‌ها داشته است، ادامه داد: بخش خصوصی در این زمینه بسیار کوشا بوده و نقش آنها در زمینه آب و توسعه نیروگاه‌ها ارزشمند بوده است.

* شتاب‌بخشی به پروژه‌های تامین آب کشاورزی آذربایجان غربی

در ادامه سفر ریاست جمهوری و وزیر نیرو به آذربایجان غربی، طی جلسه ای، مهم‌ترین مسائل صنعت آب و برق استان آذربایجان غربی با حضور وزیر نیرو در شورای اداری شهرستان خوی بررسی و چاره‌اندیشی شد. در این جلسه که در سالن اجتماعات فرمانداری با حضور وزیر نیرو، نمایندگان مردم شهرستان خوی و چایپاره در مجلس شورای اسلامی، معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان خوی و مدیران عامل صنعت آب و برق استان آذربایجان غربی برگزار شد، رضا اردکانیان، وزیر نیرو گفت: "زمان" اصلی‌ترین سرمایه ماست و مجموعه وزارت نیرو در این فرصت محدود برای اجرای برنامه‌ها به بهترین شکل تمام تلاش خود را به‌کار خواهد گرفت تا نزد آیندگان سرافزار باشیم.

وزیر نیرو در ادامه این نشست از تکمیل رینگ 400 کیلوولت اطراف دریاچه ارومیه بین شهرهای خوی، تبریز، سهند، ارومیه و ماکو تا پایان دولت دوازدهم خبر داد.

وی ادامه داد: با توجه به نقش زیربنایی صنعت برق، رینگ قدرتمند 400 کیلوولت اطراف دریاچه ارومیه با هدف افزایش پایدار برق منطقه شمال غرب کشور و همچنین توسعه صادرات انرژی به کشورهای همسایه، تا پایان دوره دوازدهم ریاست جمهوری تکمیل خواهد شد.

اردکانیان اضافه کرد: طبق برنامه‌ریزی انجام شده به‌زودی عملیات احداث خط انتقال 400 کیلوولت خوی، ماکو نیز آغاز خواهد شد.

وزیر نیرو با اشاره به احداث چندین سد، کانال‌های اصلی شبکه‌های آبیاری و زهکشی با مبلغ 6 هزار میلیارد تومان در استان آذربایجان غربی، افزود: این میزان اعتبار هزینه شده علاوه بر سرمایه‌گذاری در طرح‌های آب و فاضلاب شهری و روستایی و همچنین تولید، انتقال و توزیع برق در این استان است.

اردکانیان همچنین از تصمیمات اخذ شده برای شتاب‌بخشی به پروژه‌های تامین آب کشاورزی مورد نیاز استان به عنوان دستاوردهای دیگر سفر خبر داد.

* ظرفیت سامانه‌های فاضلاب در آذربایجان غربی 2 برابر شده است

در ادامه، "رسول اکبری" مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب آذربایجان غربی با اشاره به مشکلات موجود آب شرب شهر خوی گفت: هر ساله شاهد پائین آمدن سطح ایستایی چاه‌ها هستیم و ناچاریم سالانه سه تا چهار حلقه چاه حفر و وارد مدار بهره‌برداری کنیم. وی با اشاره به کیفیت پایین آب رودخانه الند و قطور، افزود: انتقال آب از سد آغچای راه حل مشکل ماست که می‌بایست به آن نگاه ملی داشت. مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب آذربایجان غربی در بخش دیگری از سخنان خود به مقوله فاضلاب شهری استان اشاره کرد و گفت: در دولت‌های یازدهم و دوازدهم، گام‌های خوبی در این زمینه برداشته شده است، به‌طوری‌که ظرفیت سامانه‌های فاضلاب دو برابر شده است.

*بخش خصوصی جزء جدانشدنی از پیکره صنعت برق است

وزیر نیرو با اشاره به اینکه حدود 60 درصد برق تولیدی کشور توسط بخش خصوصی عرضه می‌شود، گفت: این بخش جزء جدانشدنی از پیکره صنعت برق به‌شمار می‌آید. رضا اردکانیان با اشاره به برگزاری هجدهمین نمیشگاه بین‌المللی صنعت برق ایران، گفت: این رویداد بین‌المللی درصدد عرضه توانمندی‌های داخلی و همچنین استفاده از شرکت کنندگان خارجی برای اطلاع و آشنایی با ظرفیت‌ها و نوآوری‌های بخش صنعت برق در خارج از کشور است. وی با اشاره به حضور 70 شرکت خارجی از 18 کشور صاحب فناوری و پیشرو صنعت برق در این دوره از نمایشگاه صنعت برق، عنوان کرد: یکی از فواید اصلی برپایی چنین نمایشگاهی برگزاری جلساتی که در حاشیه آن تشکیل می‌شود در روز افتتاحیه این نمایشگاه نیز نشستی میان مسئولان وزارت نیرو با تشکل‌ها و فعالان بخش خصوصی صنعت برق برگزار گردید که در شرایط فعلی کشور فرصت مناسبی برای تعامل و رایزنی به منظور چاره‌جویی برای حل مشکلات این صنعت خواهد بود.وزیر نیرو صنعت برق را یکی از زیربنایی‌ترین عرصههای فعالیت و توسعه در تمامی دنیا به ویژه کشورهای در حال توسعه برشمرد و افزود: این بخش همواره در ارتباط نزدیک با جامعه علمی بوده و از ظرفیت‌های علم و فناوری برای بهبود کار خود بهره‌مند شده است. اردکانیان با تاکید بر کاهش فشارهای مالی در بخش خصوصی، عنوان کرد: وزارت نیرو به ‌منظور گشایش و کاهش فشارهای مالی در بخش خصوصی، از مکانیزم‌های تبصره‌های بودجه سال 97 استفاده کرده تا از تهاتر بدهی‌ها بین شرکت‌های بخش خصوصی و بانک مرکزی به صورت قانونی بهره‌مند شود. وی مشارکت فعالانه بخش خصوصی را به عنوان یک ضرورت جدی دانست و افزود: تاکید ما در بخش برق به سمت اتکای بیشتر به بخش خصوصی است؛ به‌گونه‌ای که دولت بتواند نیازها را در سطح پایه تامین کند و یک تسهیلگر برای ارتباط بین مولدین و مصرف کنندگان باشد.وزیر نیرو تصریح کرد: با توجه به سرمایه گذاری وسیعی که در صنعت برق شده است، امروز به حدی از خودکفایی رسیده‌ایم که باید بطور جدی در ارتباط با عرضه خدمات و تجهیزات مهندسی چشم به بازارهای خارج از کشور به ویژه در منطقه داشته باشیم. اردکانیان ادامه داد: سازندگان و ظرفیت‌های ساخت داخل باید به شکل جدی‌تری چشم به بازارهای خارج از کشور داشته باشند و این مستلزم حضور فعال، سرمایه گذاری و همکاری و پشتیبانی از یکدیگر است. وزیر نیرو با بیان اینکه نفع ملی، آینده فرزندان‌مان و برپا بودن صنعت به چکونگی تفکر امروز ما وابسته است، گفت: می‌بایست موضوع برق و انرژی به یک مشغله همگانی تبدیل شود و باید بتوانیم تغییر مدل ذهنی و رفتاری در نگرش به این صنعت به‌وجود آوریم تا موضوع و اهمیت برق برای دیگران هم مشغله شود. وزیر نیرو با تاکید بر اینکه بیش از نیمی از برق تولیدی کشور توسط بخش خصوصی عرضه می‌شود، ادامه داد: تاکید بیشتر این وزارتخانه در بخش برق اتکای بیشتر به بخش خصوصی است تا بتواند نیازها را در سطح پایه تامین کند و یک تسهیل گر برای ارتباط بین مولدها و مصرف کنندگان باشد.

·        بهره‌برداری از 40 پروژه بزرگ آب و فاضلاب آذربایجان غربی

وزیر نیرو در ادامه سفر خود در جلسه شورای اداری شهرستان ماکو شرکت کرد و افزود: فعالیت‌های وزارت نیرو در مناطق مرزی با شتاب بیشتری انجام خواهد شد. اردکانیان با تاکید بر اینکه فعالیت‌های مرتبط با این وزارتخانه در مناطق مرزی با شتاب بیشتری انجام خواهد شد، گفت: وزارت نیرو به عنوان دستگاهی که با دو عرصه مهم آب و انرژی سر و کار دارد، بیشترین توان را برای مناطق مرزی کشور به‌کار می‌گیرد تا سطح توسعه‌یافتگی این مناطق بالاتر برود. وی که در جریان سفر رئیس جمهور به استان آذربایجان‌غربی به عنوان نماینده دولت در شهرستان ماکو حضور پیدا کرده بود در جلسه شورای اداری این شهرستان طی سخنانی این سفر را به منزله توجه دقیق‌تر و عمیق‌تر به زمینه‌های خدمت‌رسانی بیشتر در این نقطه کشور دانست و افزود: هر آنچه که به ما امکان خدمت به مردم را می‌دهد، یک توفیق است؛ بنابراین عرصه توفیق را مشکل یا مسئله خواندن، کج‌سلیقگی است. وی ادامه داد: کسانی که در عرصه‌های مرتبط با آب به عنوان یکی از حیاتی ترین منابع زیست محیطی فعالیت دارند، باید به خودشان افتخار کنند. وزیر نیرو با اشاره به اینکه مناطق مرزی ویترین کشور محسوب می‌شود و می‌بایست اگر هم در گذشته به هر دلیل کوتاهی‌هایی صورت گرفته، درصدد جبران آن برآییم، گفت: فعالیت‌هایی که به وزارت نیرو ارتباط دارد، قطعا با شتاب بیشتری انجام خواهد شد. اردکانیان تصریح کرد: تمام تلاش‌ها انجام خواهد شد تا خط 400 کیلوولت خوی، ماکو تا سال 1399 وارد مدار شود. همچنین برای احداث پست 400 کیلوولت آن نیز به سرعت اقدام خواهیم کرد. وی رسیدگی به وضعیت فاضلاب شهرستان ماکو را از برنامه‌های مهم این وزارتخانه دانست و گفت: دایره بهداشت را اگر به میزان واقعی وسعت دهیم، جمع آوری فاضلاب یکی از موضوعات مهم آن به شمار خواهد آمد. وزیر نیرو با بیان اینکه بهداشت کشور ایران در مقایسه با میانگین جهانی از وضعیت غرورآمیزی  برخوردار است، اضافه کرد: بر اساس آخرین آمار موجود، از هر سه نفر جمعیت کره زمین یک نفر دسترسی به سیستم‌های ابتدایی بهداشتی ندارد. وی با اشاره به وضعیت نامناسب بهداشت در برخی از نقاط قاره آسیا، افزود: خوشبختانه امروزه حدود 50 درصد جمعیت کشور تحت پوشش سیستم‌های پیشرفته جمع‌آوری تصفیه فاضلاب قرار دارد. اردکانیان ادامه داد: وزارت نیرو به عنوان عضوی از دولت و دستگاهی که با دو عرصه مهم آب و انرژی سر و کار دارد، بیشترین توان را برای مناطق مرزی کشور به‌کار می‌گیرد تا سطح توسعه‌یافتگی این مناطق بالاتر برود. وزیر نیرو از به بهره‌برداری رسیدن 40 پروژه بزرگ در زمینه آب و فاضلاب به مناسبت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در سال جاری خبر داد و افزود: دولت در سال‌های اخیر با تایید مقام معظم رهبری رقم قابل توجهی را از منابع عمومی و صندوق توسعه ملی برای طرح‌های توسعه منابع آب و خاک اختصاص داده است. وی اضافه کرد: در استان آذربایجان غربی در همین زمینه بالغ بر 6 هزار میلیارد تومان پروژه اجرا شده و در حال اجراست و در تلاشیم تا اعتبارات مناسبی را برای سال آینده تدارک ببینیم تا طرح‌هایی که در سفر امروز آغاز شد، هر چه زودتربه ثمر برسند.

 *پای وعده احیای دریاچه ارومیه ایستاده‌ایم

رئیس جمهوری در جمع مردم خوی، گفت: در دولت یازدهم و آغاز دولت دوازدهم، 60 هزار هکتار از اراضی این استان به آبیاری مدرن مجهز شده و این قدم بسیار مهم در کشاورزی و صرفه‌جویی مصرف آب است. حسن روحانی با بیان اینکه می‌دانم در حد برنامه تنظیمی دولت یازدهم، پیشرفت نکرده ایم، گفت: همه شما می‌دانید اگر تلاش دولت یازدهم و دوازدهم نبود، طبق روال سال‌های قبل، امروز در دریاچه ارومیه یک قطره آب وجود نداشت و تمام این دریاچه، به یک نمک زار خطرناک تبدیل شده بود و زندگی مردم، کشاورزی و باغات را تهدید می‌کرد و یک گرد و غبار می‌توانست فاجعه‌آمیز شود. روحانی با بیان اینکه گرد و غبار نمک نه تنها برای آذربایجان غربی و شرقی بلکه برای ایران و چندین استان غرب کشور مشکل‌آفرینی می‌کرد، ادامه داد: درست است که هنوز به احیای دریاچه نرسیدیم، اما به تثبیت دریاچه رسیدیم و این اولین قدم مهم بود و راه‌مان را ادامه می‌دهیم. رئیس جمهور افزود: می‌دانیم این کار سخت و مشکل است و  میلیاردها تومان هزینه برده و می‌برد؛ می‌دانیم آب سدهای فراوانی را باید به دریاچه ارومیه روان کنیم؛ اما از آن طرف هم می‌دانیم که خشک شدن این دریاچه فاجعه بزرگی را برای ایران و مخصوصاً شمال غرب کشور ایجاد خواهد کرد. پای این وعده ایستاده‌ایم و در دولت دوازدهم مثل دولت یازدهم با همه توان این مسیر را ادامه خواهیم داد. وی افزود: میزان محصولات کشاورزی این استان در سال 92، 3 میلیون تُن بود و امسال محصولات کشاروزی به 4 میلیون و 600 هزار تن رسیده است. رئیس جمهوری ادامه داد: این به معنای پیشرفت کشاورزی است و باید در برابر کشاورزان عزیز این کشور سر فرود بیاوریم و دست آنها را ببوسیم که سه سال است با تلاش آنان در گندم خودکفا شده ایم. روحانی تصریح کرد: به این کشاورزها افتخار می‌کنیم و  در برابر تلاش این کشاورزان، جوانان و بانوان قهرمانمان سر فرود می‌آوریم. رئیس جمهوری با اشاره به اینکه برای استان آذربایجان غربی در این سفر 45 طرح و پروژه در نظر گرفته شده و اعتباری که برای این استان در سال‌های آینده مد نظر قرار دادیم، 2 هزار و 248 میلیارد خواهد بود، گفت: در این استان در زمینه سدسازی، نیرو و آب بر اساس آمار 6 هزار میلیارد تومان در زمینه مسایل نیرو، آب، زهکشی و کانال‌کشی در طول مدت 4 ، 5 سال هزینه شده و در آینده نیز ادامه خواهد داشت تا آذربایجانی آبادتر، بانشاط‌‌تر و پرشکوه‌تر برای ایران عزیزمان، منطقه‌ و دنیای اسلام داشته باشیم.

*بارندگی‌های اخیر خشکسالی‌های گذشته را برطرف نمی‌کند

وزیر نیرو در آیین افتتاح 1100 هکتار شبکه آبیاری سد قیقاج ادامه داد: با توجه به خشکسالی سال‌های گذشته و از دست رفتن رطوبت مناسب خاک، افزایش بارندگی‌های اخیر کشور موجب ایجاد روان آب و رفع خشکسالی نمی‌شود. اردکانیان در حاشیه افتتاح یک هزار و 100  هکتار شبکه آبیاری سد "قیقاج" استان آذربایجان غربی با حضور در جمع خبرنگاران، گفت: بارش‌های اخیر مناسب بوده است ولی با توجه به خشکسالی‌های اخیر باید استفاده صحیح از منابع آبی مورد توجه مردم و مسئولان باشد. وی با بیان اینکه در صورت خروج از چرخه خشکسالی چندین سال طول می‌کشد تا منابع آبی مناسب را به دست بیاوریم، ادامه داد: با وجود افزایش بارندگی‌های اخیر کشور، در بخش تنظیم آب کشاورزی و آشامیدنی از سدها با کاهش روبرو هستیم. اردکانیان با اشاره به اینکه مهمترین طرح‌های وزارت نیرو در بخش آب توجه به ساماندهی طرح توسعه منابع آب و خاک کشور است، خاطرنشان کرد: بیش از 200 هزار میلیارد ریال از محل صندوق توسعه ملی و بودجه عمومی برای ساماندهی احداث سد، شبکه های آبیاری و زهکشی کشور هزینه شده است. وزیر نیرو تصریح کرد: در آذربایجان غربی نیز 60 هزار میلیارد ریال برای بخش ساماندهی سدها، آبیاری، زهکشی و... در نظر گرفته شده است. وی با بیان اینکه همواره تامین آب‌های جدید ما را غافل از درمان مصرف زیاد آب در کشور کرده است، گفت: ایجاد سطح بالایی از مفاهمه با مصرف کننده در زمینه کاهش مصرف آب و برق ضروری است. همچنین موضوع آب باید توسط دستگاه‌ها و وزارتخانه‌های مختلف به صورت مشترک مورد توجه قرار گرفته و برنامه‌ریزی شود.

*اجرای 51 پروژه مهم صنعت آب و برق در آذربایجان غربی

وزیر نیرو در مراسم افتتاح بخش گاز نیروگاه‌ سیکل ترکیبی ماکو نیز، با اشاره به اینکه وزارت نیرو در استان آذربایجان غربی 51 پروژه مهم آب و برق در دست اجرا دارد، گفت: تنها در زمینه طرح های توسعه منابع آب و خاک این استان بالغ بر 6 هزار میلیارد تومان اعتبار اختصاص یافته است. اردکانیان با اشاره به اینکه وزارت نیرو در استان آذربایجان غربی 51 پروژه در بخش های مختلف آب و برق و آب و فاضلاب شهری و روستایی در دست اجرا دارد، گفت: تنها در بخش طرح های توسعه منابع آب و خاک که شامل احداث سدها، شبکه های آبیاری و زهکشی و تاسیسات مرتبط با آن ها بالغ بر 6 هزار میلیارد تومان اعتبار از محل منابع دولتی و صندوق توسعه ملی به این بخش اختصاص یافته است که امیدواریم هر چه زودتر تمامی این طرح ها به بهره‌برداری کاملی برسد. وزیر نیرو افزود: از جمله این طرح ها می توان به سدهای سیلوه و سردست با حجم تنظیمی 951 میلیون مترمکعب، آبگیری سدهای کرم آباد و چپر آباد با تنظیم حدود 150 میلیون مترمکعب تا پایان سال و همچنین احداث بالغ بر 44 هزار هکتار شبکه آبیاری و زهکشی تا انتهای امسال در منطقه اشاره کرد. اردکانیان با تاکید بر اینکه پروژه های وزارت نیرو نقش تعیین کننده ای در ارتقای امنیت، آسایش و رفاه عمومی دارد، تصریح کرد: با وجود اینکه تمامی مناطق کشور دارای اهمیت هستند ولی نقاط مرزی ویترین کشور محسوب می شوند و دولت تدبیر و امید به طور جدی در پی طرح های توسعه این مناطق است. وی خاطرنشان کرد: گوشه گوشه مناطق مرزی امروز شاهد توسعه طرح های بزرگ آب و برق است. به ویژه در این منطقه به واسطه حضور سازمان منطقه آزاد انتظار می رود چرخ توسعه و عمران منطقه و به سبب آن استقرار جمعیت و تولید با سرعت بیشتری به گردش در آمده باشد و با همت مسئولان سازمان و همکاری دستگاه های مرتبط شاهد آن باشیم که مردم، سرمایه گذاران، جوانان و نیروهای مولد در این منطقه امید و نشاط بیشتری برای کار داشته باشند.

*رهاسازی‌های آب برای احیای دریاچه ارومیه آغاز شده است

وزیر نیرو در جمع خبرنگاران، با اشاره به افتتاح پروژه یک‌هزار و 100 هکتاری شبکه‌های آبیاری و زهکشی و نیروگاه سیکل ترکیبی ماکو در استان آذربایجان غربی افزود: مشارکت بخش خصوصی ایرانی و خارجی و البته حمایت‌های مسئولان محلی، سازمان منطقه آزاد و بانک عامل که با دست به دست دادن آنها چنین طرح‌‌های مهمی برای توسعه عمران منطقه اجرا شده، از ویژگی‌های این طرح‌ها به‌شمار می‌آید. وی ادامه داد: با برنامه‌ریزی که برای مدیریت برق در تابستان 98 انجام شده و همچنین به‌منظور زمینه سازی برای سال های آینده، پروژه‌های زیادی را عمدتاً با مشارکت بخش خصوصی کشور برای ساخت نیروگاه‌های فسیلی، حرارتی و تجدیدپذیر بادی و خورشیدی در دست اقدام داریم. وزیر نیرو اضافه کرد: برای احداث طرح‌های وزارت نیرو در استان آذربایجان غربی از جمله احداث چندین سد، کانال‌های اصلی شبکه‌های آبیاری و زهکشی تاکنون بالغ بر 6 هزار میلیارد تومان هزینه شده و امیدواریم تا پایان سال جاری تعداد دیگری از این طرح‌ها نیز به بهره برداری برسد. اردکانیان درخصوص برنامه‌های احیای دریاچه ارومیه با اشاره به برکت بارش‌های اخیر تصریح کرد: خوشبختانه از چند روز گذشته بخشی از رهاسازی‌های تعهدشده آغاز شده و برنامه‌ها و طرح‌ها مطابق پیش‌بینی‌ها اجرا می‌شود. وی ادامه داد: تعداد 25 نیروگاه بزرگ سیکل ترکیبی در کشور با ظرفیت 5 هزار و 223 مگاوات در حال احداث است که به همراه مجموعه نیروگاه‌های تجدیدپذیر تا قبل از تابستان سال 98 به مدار خواهند آمد.  وزیر نیرو با بیان اینکه حدود 3 هزار مگاوات برنامه مدیریت مصرف داریم که به‌موقع اطلاع‌رسانی خواهد شد، اظهار کرد: این برنامه‌ها اغلب معطوف به اصلاح شیوه‌های مصرف در بخش‌های مختلف صنعتی، کشاورزی، خانگی، مناسب‌تر کردن تجهیزات و البته تشویق گروه خوش‌مصرف‌هاست. اردکانیان نقش بخش خصوصی را در تامین برق، چشمگیر دانست و عنوان کرد: بیش از 60 درصد برق تولیدی کشور توسط بخش خصوصی انجام می‌شود و سیاست‌های اصل 44 قانون اساسی و برنامه‌های دولت دوازدهم بر این مبتنی است که این مشارکت توسعه پیدا کند چرا که بخش خصوصی ایران جزء جدانشدنی از بخش دولتی به عنوان خانواده صنعت بزرگ برق است. وزیر نیرو خاطرنشان کرد: مکانیزم‌های قانونی که در تبصره‌های بودجه سال 97 پیش بینی شده و ان‌شاالله با حمایت نمایندگان مجلس شورای اسلامی در قانون بودجه سال 98 هم منظور خواهد شد، این امکان را فراهم می‌کند که ما بتوانیم از طریق ارائه تسهیلات بیشتر، بدهی‌ها به بخش خصوصی را تهاتر کنیم.

*تامین بخشی از آب شرب خوی از طریق سد غازان

مدیرعامل شرکت مدیریت منابع اب ایران و مدیران صنعت آب و برق آذربایجان غربی در جلسه بررسی مشکلات اجرایی سد غازان خوی با بیان اقدامات انجام یافته برای مدیریت منابع آب برای شهرستان خوی، گفت: علاوه بر مطالعات فنی و اجتماعی انجام شده برای سد غازان، تخصیص آب از این سد به شهرستان خوی پیش‌بینی شده که اختصاص ۳۵ میلیون مترمکعب آب شرب برای این شهرستان، تامین پایدار آب شرب را تسهیل خواهد کرد. محمد حاج‌رسولی‌ها افزود: برای رفع مشکلات احداث سد غازان، با مطالعات دقیق‌تر و اخذ پیشنهادات فنی از شرکت آب منطقه‌ای آذربایجان غربی با اقداماتی مانند کاهش ارتفاع سد، می‌توان مشکلات فنی احداث سد غازان را مرتفع کرد.

تصاویر
  • تقدیر رئیس جمهور از وزارت نیرو
  • تقدیر رئیس جمهور از وزارت نیرو
ارسال نظر جدید

نام

ایمیل

وب سایت

تصویر امنیتی
کد امنیتی را وارد نمایید:

پیام ولایت

اطلاعیه
تمامی حقوق این وب سایت متعلق به شرکت آب و فاضلاب شهری آذربایجان غربی می باشد
طراحی و پشتیبانی: دفتر آمار و فن آوری اطلاعات
دی ان ان